/* Facebook Like Box */

Logo Radost Centrum Radosť

Popôrodná joga

Keď je bábätko konečne na svete, čakajú čerstvú mamičku nové životné výzvy. Prvou obrovskou zmenou v jej živote je, že sa stala matkou. S jej novou životnou úlohou postupne prichádzajú aj ďalšie zmeny – mení sa jej telo, jej povinnosti a aj jej priority.  Jej telo sa postupne potrebuje zotaviť a dostať do pôvodnej kondície.

Popôrodná joga môže pomôcť mamičke v rekonvalescencii. Pomôže jej získať novú silu a stabilitu a zároveň jej umožní psychicky sa uvoľniť.

Začať s postnatálnou jogou môže mamička 6 až 8 týždňov po pôrode (v prípade cisárskeho rezu neskôr). Dovtedy sa telo potrebuje trošku spamätať a zregenerovať (práca s panvovým dnom v tomto období je však viac než vítaná).  Popôrodná joga je zameraná na spevnenie celého tela a panvového dna, naťahovanie skrátených svalov, na správne dýchanie a na uvoľnenie tela a mysle.

Na hodinu môže mamičku sprevádzať aj bábätko, ktoré sa podľa chuti a nálady tiež môže zapojiť do cvičenia.  Mamičky sa počas cvičenia sústredia nie len na svoj pohyb ale aj na svoje dieťatko a venujú mu svoju pozornosť, dotyky a bozky.

Čo si doniesť 

bábätko :-) , všetko, čo bábätko potrebuje (plienky, deka…), pohodlné oblečenie, v prípade chladných nôh – ponožky, pitný režim

Čo získam

kurz napomáha mamičke k obnoveniu rovnováhy a k návratu do pôvodnej kondície. Mamička získa možnosť tráviť čas pre seba no zároveň neprichádza o chvíle strávené s bábätkom. Množstvo cvikov je možné praktizovať priamo s bábätkom v náručí, prípadne sa s ním počas cvičenia maznať :-)

 

Lektor: Katka Jurenková

Kapacita Max: 10      Min: 5

Trvanie: 55 minút

Počet lekcií:  možnosť predplatenia na 1 mesiac – počet lekcií podľa aktuálneho mesiaca

Príspevok:  6 Eur/1hodina (pri predplatení na 1 mesiac), jednorázový vstup 7 Eur/1hodina

 

Prihlásiť sa možete telefonicky (0908 718 233) alebo mailom na mailovej adrese: radost@centrumradost.sk.  Prihlášku Vám následne odsúhlasíme, prípadne ponúkneme alternatívu.

« Private: Podujatia 2


Leave a Reply